Inter Edu – nowa skala wirtualnej edukacji

Popularność systemów VR rośnie z dnia na dzień. Motorem napędowym rynku są aplikacje związane z rozrywką i grami. Tymczasem to właśnie edukacja w dużej mierze dała początek wirtualnej rewolucji i zapoczątkowała proces rozwoju tej branży na potrzeby klienta komercyjnego. Podczas gdy na zachodzie edukacyjne aplikacje rzeczywistości wirtualnej dotyczą zwykle jednego zagadnienia, kursu czy problemu, i3D ma na swoim koncie projekt, który skalą przewyższa najmodniejsze realizacje tego typu.

Inter Edu to pierwszy na świecie system kształcenia interaktywnego, który obejmuje cały wydział uczelni wyższej. Projekt zrealizowany na potrzeby Politechniki Śląskiej dotyczy wydziału Mechanicznego Technologicznego i jest unikatową aplikacją, o jaką trudno na rynku wirtualnej rzeczywistości.

20 przedmiotów, 300 interaktywnych aplikacji, 20 profesorów i 160 asystentów akademickich, którzy brali udział w konsultacjach nad przygotowaniem wirtualnego materiału. Do tego najnowocześniejsza technologia w postaci dotykowych ekranów, systemów wirtualnej jaskini i odzwierciedlenie każdego skomplikowanego procesu technologicznego. Wykłady, ćwiczenia, symulatory środowiskowe, interaktywne spacery, testy i egzaminy. Wszystko w ramach jednej aplikacji wirtualnej rzeczywistości, której inspiracją były potrzeby współczesnego studenta zanurzonego w świecie gier komputerowych i grafiki 3D.