i3D to spółka działająca na polu nowych technologii i interaktywnych rozwiązań wirtualnych. Z sukcesem łączymy obszar badawczy z biznesem i marketingiem, wdrażając zaawansowane projekty z obszaru rzeczywistości wirtualnej (HighTechVR) i realistycznych, trójwymiarowych grafik 3D. Proponowane przez nas rozwiązania to innowacyjne w skali światowej aplikacje i systemy, które w pełni odwzorowują świat realny w wirtualnej rzeczywistości, znacząco przyspieszając procesy projektowe, weryfikację konstrukcji czy testowanie modelowanych obiektów. Znajdują zastosowanie zarówno w przemyśle ciężkim – branża petrochemiczna, wydobywcza i przemysłowa; jak i branży edukacyjnej i medycznej oraz w sektorach usług – turystyce, planowaniu, optymalizacji, informacji, muzealnictwie.

Wysoka jakość usług świadczonych przez Grupę i3D, to zasługa autorskiego oprogramowania Quazar3D – najnowocześniejszego na rynku silnika graficznego do tworzenia interaktywnych aplikacji VR.
Do grona stałych Klientów i3D na należą największe międzynarodowe koncerny oraz rozpoznawalne na całym świecie, duże marki: BP, Boeing, Saudi Aramco, ExxonMobil, Becker Warkop, Kopex, Ceramika Paradyż, Jastrzębska Spółka Węglowa, Tauron i wiele innych.
W celu wzmocnienia pozycji na rynkach zagranicznych i pozyskania nowych, prestiżowych klientów, w lipcu 2011 roku powołana została w USA spółka i3D Inc. W skład Grupy i3D wchodzi aktualnie siedem spółek: i3D S.A., i3D Inc., i3D Home Sp. z o.o., LWR Sp. z o.o., i3D Science Sp. z o.o., i3D Network S.A. oraz i3D Med Sp. z o.o.i3d_about_a2
i3d_about_a1

Nasze nagrody

Inicjator innowacji 2015


Konkurs “Inicjator innowacji” organizowany jest przez magazyn “Newsweek Polska” pod patronatem merytorycznym PwC i NCBiR oraz patronatem honorowym Ministerstwa Gospodarki. W 2015 roku otrzymaliśmy główną nagrodę w kategorii Projekt Nauki i Biznesu. Podczas prestiżowej gali doceniono nasz projekt “E-fizjologia”, który rozwijamy wspólnie ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym.

Więcej na temat również w artykule na stronach Newsweek


Finovate 2015

Finovate Europe to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie bankowości. Co roku podczas prestiżowej gali spotyka się w jego trakcie ponad 1000 przedstawicieli największych instytucji branży finansowej z całego świata. W roku 2015 projekt i3D stworzony we współpracy z mBankiem został wyróżniony przez menadżerów i analityków z całego świata spośród 70 najwazniejszych rozwiąań w dziedzinie bankowości.

Menedżerowe i analitycy wiodących instytucji finansowych z całego świata wyróżnili projekt i3D pośród 70 najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie bankowości:

FinovateEurope 2015 Best of Show Winners Announced.

Największe wydarzenie branży finansowej, FinovateEurope 2015 było okazją do spotkania z przeszło 1100 przedstawicielami największych instytucji branży finansowej z całego świata:
The Latest & Greatest Innovations.
Nie zabrakło gratulacji: The votes are in! Congratulations, nowych informacji, pozytywnych komentarzy, entuzjastycznych reakcji z branży finansowej i tweetów w sieci: i3D is the 3rd fastest growing new tech company in CEE. Wdrożenie placówek nowej generacji odbiło się szerokim echem w mediach branżowych: Radical Bank Branch Design Fuses Digital With Physical.

Biznesowy Partner roku 2012

Nagroda przyznana nam przez Prezydenta Miasta Gliwice podczas spotkania z organizacjami pozarządowymi. Zostaliśmy docenieni dzięki współpracy z Grupą BMC, która od 2006 r. działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, rozwija młode talenty i integruje środowisko nauki i biznesu. Kapituła konkursu szczególną uwagę zwróciła na zaangażowanie i3D społeczne projekty edukacyjne.


Gliwicki LEW 2013

Nagroda przyznawana efektywnym liderom firm i instytucji działających na terenie Gliwic przez Prezydenta Miasta. Wyróżnienie trafia do osób, które dzięki swej pasji, wiedzy i zaangażowaniu potrafią osiągnąć sukces biznesowy.


Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2012 / 2011

Ranking „Deloitte Technology Fast 50” skupia najszybciej rozwijające się środkowoeuropejskie przedsiębiorstwa innowacyjne pod względem technologii – bazuje na tempie wzrostu ich przychodów operacyjnych. W jego skład wchodzą trzy kategorie: główna „Technology Fast 50” oraz dwie podkategorie „Wschodzące Gwiazdy” i „Wielka Piątka”. Firmy same zgłaszają chęć udziału w rankingu, a Deloitte weryfikuje podane przez nie dane finansowe. W 2011 zadebiutowaliśmy w kategorii “Wschodzące Gwiazdy”, a w 2012 znaleźliśmy się na trzecim miejscu w kategorii “Deloitte Technology Fast 50”, osiągając wzrost przychodów operacyjnych na poziomie 2 254%.


Ernst & Young – Entrepreneur Of The Year 2011 – finalista konkursu

Przedsiębiorca roku, to prestiżowy, międzynarodowy konkurs organizowany w Polsce od 2003 roku. Ernst & Young Polska pragnie za jego pomocą wyróżnić wiodących przedsiębiorców, innowacyjnych wizjonerów i twórców firm z powodzeniem konkurujących na rynku i wnoszących istotną wartość w życie własnego regionu. W procesie oceny kandydatów jury kieruje się takimi kryteriami jak: przedsiębiorczość, strategia firmy, wyniki finansowe, ekspansja międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem, w którym firma funkcjonuje. Zasady konkursu są niezmienne i takie same na całym świecie.


Brief – 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie

Każdego roku na łamach swego miesięcznika redakcja Brief przedstawia ranking najbardziej kreatywnych postaci polskiego biznesu. Wyróżnia w nim zarówno osoby, które tworzyły firmy od podstaw, jak i te, zarządzające międzynarodowymi korporacjami. Znajdują się w nim także postacie z niewielkich firm działających lokalnie, przedsiębiorstw, które zdobywają rynki światowe, a także tych istniejących od kilku dekad i od kilku lat. Tym, co łączy wszystkich wyróżnionych w rankingu, jest kreatywne podejście do biznesu, które pozwala zawsze być o krok przed konkurencją. W 2011 roku znaleźliśmy się w tym zaszczytnym gronie.


Quality International 2011 – Złote Godło Najwyższej Jakości QI 2011 w kategorii QI Services

Nagroda Quality International przyznawana jest spółkom, które wyróżniają się na rynku czytelną polityką jakości w odniesieniu do produktów, usług i systemu zarządzania, a także w ramach prowadzonej przez siebie działalności, charakteryzują się konkurencyjnością na rynku krajowym i europejskim. Przyznanie wyróżnienia ma na celu tworzenie wzorców do naśladowania przez inne przedsiębiorstwa. Podstawą do przeprowadzenia analiz decydujących o wyłonieniu finalistów są oficjalne dane oraz opinia organizacji biznesowych i gospodarczych, instytucji certyfikujących oraz powołanych ekspertów. Laureaci wyłaniani są w trzech kategoriach: QI product – produkt najwyższej jakości, QI order – zarządzanie najwyższej jakości, QI services – usługi najwyższej jakości, W 2011 r. otryzmaliśmy nagrodę w tej ostatniej kategorii.


Laval Virtual Awards 2012

Kapituła Laval Virtual Awards przyznaje nagrody za najlepsze, światowe rozwiązania z obszaru wirtualnej rzeczywistości i technologii konwergencyjnych. i3D jako jedyna Polska firma została wyróżniona w konkursie, do którego startują największe międzynarodowe projekty. Nagrody zostały wręczone 29 marca 2012 r. podczas uroczystej ceremonii w Laval we Francji. Ceremonia odbyła się w trakcie trzydniowej, cyklicznej konferencji Laval Virtual.