Alvo Medical

Interaktywny konfigurator
sali operacyjnej zintegrowany
z symulatorem klienta ALVO Integra

O projekcie

ALVO Medical to firma z 20 letnią historią, która tworzy nowoczesne rozwiązania i wyposażenie dla bloków operacyjnych oraz pomieszczeń szpitalnych. Przedsiębiorstwo współpracuje ze szpitalami na całym świecie, dostarczając im kompleksowych rozwiązań, począwszy od wyposażenia sali w systemy do zabudowy, poprzez przyłącza techniczne, wentylację, a na specjalistycznym sprzęcie kończąc. Flagowym produktem firmy jest program ALVO Integra umożliwiający integrację wyposażenia medycznego i urządzeń sali operacyjnych. i3D miało przyjemność stworzyć multimedialny konfigurator sali operacyjnej wraz z możliwością sterowania nią za pomocą wspomnianego wyżej systemu.

Problem

Stworzenie i wyposażenie nowoczesnej sali operacyjnej to skomplikowany, czasochłonny i niezmiernie drogi proces. Myśląc o skutecznym leczeniu pacjentów i tworzeniu przyjaznych warunków pracy dla personelu medycznego trzeba mieć na uwadze kilkadziesiąt czynników, na które składa się nie tylko aparatura medyczna, ale również jej oświetlenie, wyposażenie, sterylność, wentylacja, rozłożenie poszczególnych elementów, a nawet design projektowanych wnętrz. Wszystko to decyduje o skuteczności leczenia i rekonwalescencji pacjentów. W tym przypadku nie ma miejsca na pomyłki i niedociągnięcia, walka toczy się o ludzkie życie.

W planowaniu wnętrz medycznych i laboratoryjnych pomagają innowacyjne metody projektowe wykorzystujące zaawansowane techniki skanowania laserowego pomieszczeń i wizualizacje symulacyjne. Dzięki nim łatwiej można przewidzieć architekturę przestrzeni, liczbę potrzebnego personelu, rodzaj zabiegów i specjalistyczną aparaturę medyczną, planowaną do ich przeprowadzania. Jednym zdaniem: uniknąć zaskoczeń i niespodzianek w momencie prowadzania operacji.

Jednak nawet dobrze wyposażona i zaprojektowana sala operacyjna nie będzie działać sprawnie, jeśli wszystkie jej elementy nie zostaną zintegrowane za pomocą jednego, spójnego systemu, który pozwoli skutecznie zarządzać nimi wszystkimi.

W tym celu powstał właśnie system ALVO Integra naszego klienta. My stworzyliśmy multimedialną aplikację, która pokazywała potencjalnym klientom zalety tego systemu i pozwalała zaprojektować dowolną salę operacyjną przy wykorzystaniu produktów ALVO Medical.


2a_alvo_medical_operating_room_quazar3D_cave_virtual_reality
2b_alvo_medical_operating_room_quazar3D_cave_virtual_reality


ROZWIĄZANIE

Stworzona przez nas na oprogramowaniu Quazar3D aplikacja była w pełni kompatybilna z systemem Integra i pozwalała użytkownikowi samemu przekonać się o zaletach promowanych produktów. Wystarczyło wziąć do ręki tablet z zainstalowanym oprogramowaniem, by w prosty i intuicyjny sposób zacząć zarządzać wirtualną salą operacyjną. Program dawał możliwość pełnego wyposażenia sali poprzez zmianę jej poszczególnych elementów i wyposażenia, dobór materiałów, z których są wykonane oraz ich koloru i kształtu. Każdy z elementów został kompleksowo opisany i przedstawiony, dając użytkownikowi możliwość wypróbowania różnych wariantów i przygotowania się do faktycznego zakupu produktów lub projektowania sali w rzeczywistym świecie. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom interaktywnym, potencjalny nabywca mógł rozsądnie podjąć decyzję zakupową i uniknąć niepotrzebnych rozczarowań w przyszłości. Aplikacja działała na ekranie stereoskopowym w siedzibie firmy.