Gdyńska stocznia EPG

Wysokiej jakości wizualizacja
środowiska przemysłowego w technice 3D


O projekcie

Energomontaż Północ Gdynia to przedsiębiorstwo produkujące konstrukcje stalowe dla sektora offshore, energetyki, przemysłu petrochemicznego, okrętowego oraz wydobywczego. Spółka zajmuje się także przebudowami jednostek pływających przeznaczonych do obsługi morskich farm wiatrowych oraz pól wydobywczych. Na potrzeby promocyjne i wizerunkowe przedsiębiorstwa stworzyliśmy efektowną i pełną szczegółów animację 3D odzwierciedlającą doki, urządzenia przemysłowe i infrastrukturę stoczni. Wszystko po to, by firma mogła pozyskać nowego inwestora strategicznego.

01a_cover_EPG_shipyard_i3d
01b_cover_EPG_shipyard_i3d

Problem

Oprócz górnictwa i hutnictwa, przemysł stoczniowy należał kiedyś do czołowych sektorów przemysłu ciężkiego w Polsce. Jednak wraz z przemianami ustrojowymi i reformami restrukturyzacyjnymi stracił na znaczeniu. Doszło do podziałów najbardziej znanych stoczni na prywatne przedsiębiorstwa, które musiały samodzielnie radzić sobie na konkurencyjnym rynku, rywalizując z podmiotami krajowymi, jak i zagranicznymi. Już nie tylko cena, lecz także jakość oraz zakres świadczonych usług miały decydować o przewagach konkurencyjnych przedsiębiorstwa.

W takiej sytuacji znalazła się również gdyńska stocznia EPG. Ogromny potencjał spółki i możliwości produkcyjne były zależne od pozyskania zagranicznych inwestorów. Ich fundusze pozwoliłyby zmodernizować zakład, zwiększyć jego konkurencyjność i pozyskać nowe zlecenia. Firma zdecydowała się na promocję swoich walorów poprzez nowoczesne środki multimedialne, które pokazywały potencjalne możliwości rozbudowy zakładu i jego walory produkcyjne.

Rozwiązanie

Na potrzeby projektu stworzyliśmy nowoczesne video promocyjne oparte o realistyczną grafikę 3D, która w najdrobniejszych detalach odzwierciedlała zaplecze techniczne i wygląd gdyńskiej stoczni. Za pomocą dynamicznych ujęć oraz pojawiającej się w odpowiednich miejscach typografii, zostały przedstawione najbardziej istotne fakty i liczby na temat stoczniowej infrastruktury. W filmach znalazło się miejsce na szczegółowe mapki prezentujące obszar zakładu, pokazanie pracy żurawi portowych, specjalistycznych maszyn, produkcji przemysłowej czy pracy suchego doku. Po obejrzeniu filmu odbiorca miał odnieść wrażenie, że stocznia gdyńska to zakład o olbrzymim potencjale biznesowym, w którego rozwój warto zainwestować.