Wielton

Sprzedażowa aplikacja VR na smartfony
prezentująca zalety naczep Wielton.

O projekcie

Produkty firmy Wielton mijamy każdego dnia na polskich, i nie tylko, drogach. Choć doskonale kojarzymy je z transportem drogowym to mało kto wie, że jest to jedna z wiodących firm produkujących naczepy na świecie. Od ponad 20 lat firma rozwija autorskie pomysły, optymalizuje proces produkcji i implementuje najnowsze rozwiązania dostarczając wysokiej jakości produkty dopasowane do oczekiwań użytkowników. Zespół 40 konstruktorów i technologów stale opracowuje innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, tak by lepiej spełniać zapotrzebowanie klientów i dać im pełny wgląd w zalety produkowanych naczep. Kolejnym krokiem w innowacyjnej promocji firmy jest wykorzystanie przez nią wirtualnej rzeczywistości i stworzenie aplikacji, która nie tylko umożliwi lepszą interakcję z produktem na etapie podjęcia decyzji o zakupie ale również zaskoczy konsumenta i pozwoli wyprzedzić działania konkurencji.

Zadanie


Naczepy produkowane przez firmę Wielton to sporych rozmiarów pojazdy, wymagają dużego wysiłku logistycznego, jeśli chce się je zaprezentować poza siedzibą producenta. Jak opowiadać o nich w sposób atrakcyjny? Jak działać na wyobraźnię konsumenta i pokazać interesujące zalety produktu? Jak wyróżnić się od działań konkurencyjnych producentów? Przed takimi problemami firma stanęła w trakcie przygotowania do Targów Pojazdów Użytkowych w Hanoverze. Pomyśleliśmy, że dzięki wirtualnej rzeczywistości i mobilności systemu Samsung Gear VR, stworzymy ciekawą aplikację, która w trakcie trwania targów zachęci konsumenta do zapoznania się z przewagami rynkowymi produktu, a po targach stanie się efektywnym narzędziem sprzedażowym.

3_wielton_naczepy_vr_samsung_gear

ROZWIĄZANIE


Przygotowana aplikacja prezentuje dwa typy naczep produkowanych przez Wielton – tzw. naczepę wywrotkę i naczepę kurtynową. Użytkownik ma możliwość interakcji z produktami w kilku wirtualnych lokalizacjach: hali produkcyjnej, kamieniołomie oraz porcie przeładunkowym. Aplikacja umożliwia spacer wokół produktów, zmianę elementów konstrukcyjnych naczep oraz konfigurację podstawowych elementów wyposażenia.


1a_wielton_naczepy_vr_samsung_gear
1b_wielton_naczepy_vr_samsung_gear

Dodatkowo do każdej z naczep stworzono animację pokazującą produkt w trakcie pracy. W przypadku naczepy kurtynowej zaprezentowano jej wyładunek w doku portowym, a w przypadku naczepy samowyładowczej – wysypywanie kruszywa. Stworzona aplikacja w prosty i angażujący sposób pokazała najważniejsze wyróżniki produktów skutecznie wspomagając ich sprzedaż.