i3d

kasy fiskalne online gliwice
Biznes i firma

Gdzie zakupić kasę fiskalną online i ile trzeba za nią zapłacić?

Nowe przepisy prawa obligują wybrane grupy przedsiębiorców do zakupienia kas fiskalnych online. Gdzie można zakupić tego typu wyposażenie? Na jaki wydatek należy się wtedy przygotować?

Kasa fiskalna online – co to jest?

Kasa fiskalna jest podstawowym sprzętem służącym do rejestrowania zdarzeń gospodarczych jak sprzedaż towarów. Przechowuje ona informacje o transakcjach w swojej pamięci i pomaga w powadzeniu rozliczeń podatkowych.

Zwykła kasa fiskalna nie musi łączyć się z internetem. Taką funkcję ma kasa fiskalna online. Jest to rodzaj urządzenia rejterującego zdarzenia gospodarcze, którego głównym zadaniem jest dokładniejsza kontrola przez Centralny Rejestr Kas (inaczej Repozytorium).

Kto musi korzystać z kasy fiskalnej online?

Obowiązek korzystania z kas online wprowadziła Ustawa z dnia 15 marca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach. Towarzyszą jej również odpowiednie rozporządzenia.

W Ustawie znalazły się wyszczególnione grupy przedsiębiorców, które we wskazanych terminach muszą wdrożyć tego typu kasy rejestrujące. Zaliczają się do nich między innymi:

  • firmy prowadzące sprzedaż paliw
  • firmy świadczące naprawę pojazdów i wulkanizację
  • firmy gastronomiczne
  • firmy prowadzące krótkotrwałe zakwaterowanie
  • firmy sprzedające opał
  • firmy budowlane
  • firmy w branży kosmetycznej, fryzjerskiej
  • firmy w branży medycznej – gabinety lekarskie, dentystyczne
  • firmy świadczące usługi prawnicze

Gdzie kupić kasę fiskalną online?

W związku z nowymi przepisami kasy fiskalne online dostępne są w każdej firmie zajmującej się sprzedażą tego typu urządzeń fiskalnych. Przykładowo, gdy konieczne są kasy fiskalne online Gliwice są jednym z miast na Śląsku, gdzie można zamówić je w firmach zajmujących się zaopatrzeniem w tego typu urządzenia.

Firmy zapewniają swoim klientom pełną obsługę, w tym między innymi dostawę kasy, jej montaż, fiskalizację, konfigurację, przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi sprzętu.

Ceny kas fiskalnych online

Koszty związane z zakupem kasy fiskalnej online nie różnią się znacznie od zwykłej kasy fiskalnej. Najtańsze modele można znaleźć w cenach wynoszących od około 1200 złotych, natomiast za rozbudowane systemy kasowe trzeba zapłacić już więcej.

Warto pamiętać również o tym, że przedsiębiorca, który będzie korzystał z pierwszej kasy fiskalnej i będzie to kasa online, ma możliwość otrzymania na nią ulgi od podatku – wynosi ona 700 złotych netto, ale nie więcej niż 90% wartości netto zakupionego przez nią urządzenia. Dokładne informacje o warunkach uzyskania ulgi można znaleźć online lub otrzymać je od sprzedawcy kasy fiskalnej.