i3d

oringi
Przemysł

Uszczelki oringi. Najszerszy wybór znajdziesz w internecie!

Oringi to jedne z najczęściej stosowanych uszczelek w wielu branżach – motoryzacyjnej, maszynowej czy instalacyjnej. Teraz takie właśnie uszczelki można kupować także przez internet. To tam można dobrać nawet najbardziej unikatowe materiały do uszczelniania! Dobór odpowiedniego uszczelnienia ma bardzo duże znaczenie tam, gdzie konieczne jest zapobieganie jakimkolwiek przeciekom. W takim przypadku kluczowe jest nie tylko zastosowanie uszczelki dopasowanej pod względem swojego kształtu i rozmiaru, ale również materiału, z którego jest ona wyprodukowana.

Czym są uszczelki typu oring?

Wśród wielu typów uszczelek dużą rozpoznawalnością i także szerokim zastosowaniem cieszą się oringi. To uszczelki pierścieniowe, które nazywane są także pierścieniami uszczelniającymi. Posiadają one charakterystyczny przekrój kołowy, dlatego przypominają swoim kształtem dętkę rowerową lub koło ratunkowe. Taka budowa powoduje, że oringi to uszczelki wysoce efektywne. Po montażu dokładnie wypełniają one miejsce wymagające uszczelnienia i działają także wtedy, gdy poddane jest ono wysokiemu ciśnieniu.

Z jakich materiałów wykonuje się oringi?

Takie uszczelki produkuje się z elastomerów, czyli z materiałów elastycznych, najczęściej różnych typów gumy – syntetycznej oraz naturalnej.

Popularne rodzaje oringów pod względem materiału:

  • oringi NBR
  • oringi SBR
  • oringi EPDM
  • oringi ACM
  • oringi HNBR
  • oringi VMQ
  • oringi z neoprenu
  • oringi FKM
  • oringi NR

To tylko wybrane warianty, ponieważ w użyciu znajdują się także oringi z innych typów materiałów. Chociaż mogą one wyglądać bardzo podobnie, to jednak warto wskazać, że w rzeczywistości mają one inne właściwości.

Właściwości uszczelek oring

Uszczelnienia tego typu różnią się pomiędzy sobą swoimi parametrami technicznymi, a dokładnie odpornością na konkretne temperatury oraz czynniki zewnętrzne, w tym między innymi substancje, ciśnienie. Wobec tego tylko niektóre rodzaje oringów mogą być montowane w miejscach narażonych na ujemne temperatury, a także tam, gdzie pojawia się agresywne środowisko chemiczne, na przykład płyny samochodowe.

Gdzie kupić uszczelki oringi?

Potrzebujesz konkretnego rozmiaru uszczelkę typu oring? Powinna być wykonana z dokładnie oznaczonego materiału? Dzisiaj znalezienie potrzebnych materiałów do uszczelniania jest naprawdę bardzo proste, ponieważ można zamawiać je całkowicie przez internet. Działające w sieci sklepy pozwalają na zamówienie konkretnych typów uszczelek oring od ręki. Dzięki temu nie trzeba już poświęcać czasu na ich poszukiwania w sklepach stacjonarnych. To wygoda, szybkość i niskie ceny!